Home » cctv IP

cctv IP

Kamery cyfrowe/sieciowe to najnowsza rodzina kamer, które wyróżniają się głównie tym, że sygnał świetlny na

kamera IP

kamera IP

wyjściu przetwornika nie jest zamieniamy na sygnał analogowy, ale w postaci cyfrowej wysyłany jest bezpośrednio do sieci komputerowej umożliwiającej zdalną transmisję obrazu na znaczne odległości. Bezpośrednie wyjście sieciowe i wbudowany enkoder systemów cctvIP  pozwalają przesłać lub przeglądać obraz praktycznie z każdego miejsca na ziemi poprzez sieć rozległą – czyli Internet. W przypadku tych kamer rozdzielczość podaje się nie w liniach telewizyjnych, ale w punktach/pikselach. Inną zaletą .kamer sieciowych to brak ograniczeń jeśli chodzi o rozdzielczość transmitowanego obrazu. Obecnie są już dostępne kamery o rozdzielczościach dochodzących do 16Mpxl – cctvIP&HD . Kamery sieciowe w zależności od zastosowanego modułu kamerowego pracują w trybie kolorowym, lub dualnym (możliwość przełączenia w tryb czarno-biały). Niektóre modele mogą być wyposażone w głowice obrotowo-uchylne. Bezpośrednio do kamery doprowadzone są często wyjścia alarmowe oraz przekaźnikowe, dzięki czemu możemy zdalnie sterować, np. oświetleniem lub otwieraniem drzwi.

Systemy IP coraz częściej zajmują miejsce tradycyjnych instalacji CCTV. Zalety systemów sieciowych coraz częściej są dostrzegane i doceniane przez projektantów. Możliwość tworzenia systemów rozproszonych, łatwość rozbudowy i możliwość zarządzania z dowolnej lokalizacji to cechy, które sprawiają, że systemy sieciowe są najdynamiczniej rozwijającą się gałęzią telewizji dozorowej.
System IP umożliwia stworzenie jednego centrum monitoringu dla wielu lokalizacji przy pomocy sieci Internet. Pozwala to na znaczne obniżenie kosztów instalacji i obsługi centrum monitoringu. Teraz jedna osoba będzie mogła nadzorować i obsługiwać dowolnie wiele kamer rozlokowanych w dowolnym miejscu na świecie. Systemy IP pozwalają na wykorzystanie istniejącej infrastruktury sieciowej dla potrzeb telewizji dozorowej, dzięki zasilaniu PoE do przesyłania wszystkich sygnałów oraz zasilania wymagań jest tylko instalacja na skrętce komputerowej, nie ma konieczności rozkładania przewodów przeznaczonych tylko dla kamer. Kamery bezprzewodowe WiFi, wprowadzają zupełnie nową funkcjonalność mogąc łączyć się ze standardowymi punktami dostępowymi sieci bezprzewodowej. Kamery IP doskonale sprawdzają się również jako odległe punkty kamerowe, a w połączeniu z profesjonalnymi urządzeniami do transmisji bezprzewodowej oferują znacznie lepsze parametry transmisji niż systemy analogowe w zakresie odległości, bezpieczeństwa jaki i elastyczności struktury połączeń bezprzewodowych.

CCTV IP otoczenie

CCTV IP otoczenie

 MaciejG

4 Responses to “cctv IP”

 1. Dorota z USA pisze:

  Trafnie napisane. Różnorodny koncept strony jak na lokalny Internet. rozsądne podejście poruszanej tematyki. Wyrazy uznania za zainwestowany czas.

 2. Evan pisze:

  This is certainly a topic thats close to me so Im pleased which you wrote about it. Im also happy that you did the subject some justice. Not merely do you know a great deal about it, you know the way to present in a way that people will wish to read a lot more. Im so pleased to know an individual like you exists on the web.

 3. telewizja przemysłowa pisze:

  Podoba mi się ta strona.
  Każdy kto interesuje się tematyką systemów telewizji przemysłowej znajdzie tu ważne informacje przekazany w ciekawy sposób.
  Polecam