Home » przedłużacz pilota ir na UTP

przedłużacz pilota ir na UTP

W trakcie naszych licznych instalacji systemu monitoringu , recorder DVR , nie był montowany w serwerowni gdzie stanowił integralny element całego systemu IT tylko w miejscu przebywania personelu nadzorującego – najczęściej w Holu lub recepcji – nie raz stycznego z miejscem publicznym a więc narażonym na działania niepożądane. Przewodowy przedłużacz pilota całkowicie rozwiązał ten problem. Możliwość podglądu nagranego materiału, zmiany wyświetlanych kamer itp. była możliwa z miejsca publicznego ale nie była obarczona narażaniem go na celowe zniszczenie. Umiejscowienie recorder’-a w serwerowni pozwoliło dodatkowo skorzystać z autonomicznego i awaryjnego zasilania co stanowi dodatkowy element zabezpieczający. Na dodatek serwerownia to punkt centralny sieci – w którym znajdują się wszystkie media i łącza zewnętrzne pod nadzorem osób uprawnionych.

Przewodowy przedłużacz pilota IR – Składa się z :

odbiornika kodu podczerwieni IR

Nadajnika kodu podczerwieni IR

zasilacza zasilającego odbiornik i nadajnik .

opcjonalnie adapter BNC – UTP do przesłania wizja na monitor .

Przewodowy przedłużacz pilota IR pracuje jako urządzenie odbierającego kod IR które wysyła pilot w miejscu gdzie umiejscowiony jest monitor , przesyła je po sieci strukturalnej do serwerowni, gdzie dioda nadawcza wykierowana na recorder przekazuje polecenia wysyłane przez pilota.

koszt kompletnego urządzenia to około 120zł. / urządzenie wykonywane jednostkowo na zamówienie /

 

One Response to “przedłużacz pilota ir na UTP”

  1. telewizja przemysłowa pisze:

    To bardzo wygodne rozwiązanie jeśli monitor jest w innym pomieszczeniu niż rejestrator.
    Warto dodać, że w systemie monitoringu cctv rejestrator powinien być odpowiednio zabezpieczony, niewidoczny dla włamywaczy.
    Cóż bowiem nam po całym systemie jeśli w przypadku włamania zostanie skradziony rejestrator?