Home » sieci strukturalne, instalacje systemów

sieci strukturalne, instalacje systemów

 

farma serwerów

farma serwerów

Do niedawna sieci telefoniczne i komputerowe wymagały odrębnych, zróżnicowanych systemów okablowania. Oznaczało to że w jednym budynku do jednego stanowiska pracy dochodziło kilka kabli do: telefonu, faksu, modemu, komputera – terminala, drukarki,internetu itp. Każdy z producentów wymagał innego dedykowanego kabla. Sieć o tak różnorodnych rozwiązaniach była nie tylko skomplikowana i zawodna ale i droga w budowie jak i w utrzymaniu. Modyfikacja takiej sieci np.pod względem przeniesień pracowników wiązała się z dużymi kosztami jak i ogromnym zamieszaniem w trakcie pracy. Aby uniknąć tych kłopotów użytkownicy wymusili opracowanie uniwersalnego rozwiązania jakim jest system okablowania strukturalnego.

sieć strukturalna - najważniejsze elementy

sieć strukturalna – najważniejsze elementy

Wszystko zaczęło się w 1985r.od pierwowzoru systemu okablowania strukturalnego w laboratorium Bella wprowadzonego przez firmę AT&T pod nazwą PDS pracującego z szybkością 1Mb/s standardu 10base-5 z użyciem skrętki UTP. Począwszy od 5 kategorii, sieć strukturalna stała się tak popularna i tania że wyparła dotychczasowe sieci dedykowane nawet w naszym kraju. I mimo burzliwego rozwoju sieci WI-FI czy bluothod system okablowania strukturalnego miedzianego czy też światłowodowego jest jedynym, najbezpieczniejszym, wydajnym i uniwersalnym „kręgosłupem” różnych systemów w budynku .

Przez cały okres istnienia firmy przykładaliśmy ogromną wagę do szkoleń i certyfikatów dzięki czemu ‚nie uczymy się na klientach’.

Nie obiecujemy lecz zawsze dotrzymujemy słowa.

TomaszP

łącznica w centrali miejskiej

łącznica w centrali miejskiej

sieć strukturalna 10MB/s - dziś już zabytek

sieć strukturalna 10MB/s – dziś już zabytek

2 Responses to “sieci strukturalne, instalacje systemów”

  1. ketony malinowe pisze:

    Nie mialam pojecia o wielu kwestiach tutaj poruszonych. wpis jest, co tu duzo mowic, bardzo pouczajaca. Super, ze trafilam na tego stronaa.